, foto van Grasbaal

(Dakar)

Deel via: Whatsapp, Facebook of Twitter.
+1
Grasbaal
Een mooi tijdsbeeld van de naoorlogse mechanisatie, toen boeren en loonwerkers hun werk steeds vaker met slimme machines deden.

Op deze foto’s uit de jaren ’50-’60 zie je een Hanomag Diesel-tractor met daarachter een Velsa grijperkraan. De combinatie werd gebruikt bij het laden van zand of grind aan een loswal. De kraan werkte hydraulisch via de aftakas van de trekker.

Bron foto: facebook.com/groups/766698367157438/…

Reacties

dennisbouter
Hij rijd dus niet zelf!
+3
Hanomag22
@dennisbouter de trekker kun je vanaf de kraan bedienen. De Porsche is zo gemaakt dat je hem net als een paard kunt bedienen achter de machine.

Liefhebber van Dakar Trucks? Help mee!

Le Dakar kan niet zonder de Nederlandse vrachtwagens en de Nederlandse truckers kunnen niet zonder Dakar. Er zijn maar weinig landen waar het truckklassement in de zwaarste rally ter wereld zo leeft als bij ons.

Voor alle geinteresseerden in de koningsklasse van deze rally is er dakartrucks.nl. Daar vind je altijd het laatste nieuws, zowel tijdens de rally zelf, maar ook de andere 50 weken per jaar wordt er regelmatig nieuws, foto's (zowel nieuwe als archieffoto's uit bijvoorbeeld de jaren '80) en filmpjes aan de site toegevoegd. Een onmisbare digitale verzamelplaats voor de liefhebber!

Lid worden is heel eenvoudig!

REACTIES
1
PUNTEN
13
WEERGAVES
0
BATTLES
MEER FOTO'S